Běžecké tratě v Orlických horách

V oblasti Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu je strojově udržováno přes třicet kilometrů lyžařských stop (zelená - 17,5 km, modrá - 8,6 km a žlutá - 8,3 km). Jedná se o hřebenové cesty z Bukové hory na Suchý vrch, na Vysoký kámen nad Mladkovem a v okolí horních stanic vleků.

Pro zimní sezónu jsou připraveny tři strojově upravené tratě. Standardně je upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V areálu jsou tratě vyznačeny a to barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.

Zelená trať:

Trasa: převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) - Buková hora (vrchol) - Jeřáb - Červenovodské sedlo - Hvězda - odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) - pevnost Bouda - Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Vzdálenost: 17,5 km,

Modrá trať:

Trasa: Červenovodské sedlo - vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou - sjezdové tratě Čenkovice - Jeřáb - Červenovodské sedlo. Vzdálenost: 8,6 km.

Žlutá trať:

Trasa: pevnost Bouda - vrstevnicová cesta nad Těchonínem - Rudé náměstí - U tří pánů - K Jamnému - Hvězda. Vzdálenost: 8,3 km.

Frekvence údržby:

Tratě jsou udržovány minimálně dvakrát týdně.
Závisí na sněhových a povětrnostních podmínkách!
Informuje: p. Trávníček tel: 731 412 015
Aktuální stav sněhu v Čenkovicích najdete na www.holidayinfo.cz .zakwaterowania w pensjonatu w Čenkowicach

Deutch English Czech