Televize Krb v apartmánu Free wifi Nekuřácké Kulečník Ping pong Ohniště Sociální zařízení v apartmánu Vhodné pro kočárky Vhodné pro rodiny Cyklistika Motokáry Pěší turistika Lyžování

Běžecké tratě v Orlických horách

V oblasti Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu je strojově udržováno přes třicet kilometrů lyžařských stop (zelená – 17,5 km, modrá – 8,6 km a žlutá – 8,3 km). Jedná se o hřebenové cesty z Bukové hory na Suchý vrch, na Vysoký kámen nad Mladkovem a v okolí horních stanic vleků.

Pro zimní sezónu jsou připraveny tři strojově upravené tratě. Standardně je upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V areálu jsou tratě vyznačeny a to barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.

Zelená trať:

Trasa: převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) – Buková hora (vrchol) – Jeřáb – Červenovodské sedlo – Hvězda – odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) – pevnost Bouda – Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Vzdálenost: 17,5 km,

Modrá trať:

Trasa: Červenovodské sedlo – vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou – sjezdové tratě Čenkovice – Jeřáb – Červenovodské sedlo. Vzdálenost: 8,6 km.

Žlutá trať:

Trasa: pevnost Bouda – vrstevnicová cesta nad Těchonínem – Rudé náměstí – U tří pánů – K Jamnému – Hvězda. Vzdálenost: 8,3 km.